SOLGT! HYGGELIGT FRITIDSHUS MED KOLLERUP PLANTAGE SOM NABO
Mangler der jer-tid, kvalitetstid, afslapningstid i hverdagen? På Aspevej 108 kan I finde det i fritidshuset i dette skønne sommerhus lige mellem Fjerritslev og Kollerup Strand? Det er nemlig til salg, og det skal nok få jer helt ned i gear, og familielivet frem i 1. prioritet - det sker helt af sig selv, som man læner sig tilbage foran brændeovnen med udsigt til den skønneste natur lige udenfor vinduet.
Her har vi et super lækkert arkitekttegnet fritidshus, der kan bruges i alle årstider, da der er gulvvarme i hele huset, samt en hyggelig brændeovn. Gulvvarmen forsynes fra et jordvarmeanlæg, så engod og økonomisk varmekilde. Huset er selvfølgelig opført i træ, og vinduespartierne ud mod naturen er kæmpestore. De inviterer det naturlige lys indenfor, fylder øjet med udsigten fra naturen omkring huset. Huset er sortmalet, charmerende og hele 111 kvadratmeter stort.
Vi har 4 værelser, så der er plads til både familien og de gæster, der ikke kan holde sig væk, samt en stor stue at samles i, som ligger i åben forbindelse med køkkenet. Imens kaffen brygges, frokosten forberedes og spisebordet anrettes med tallerkener og servietter, kan snakken altså lystigt gå, og det skønne store og hyggelige rum gør sig lige så godt til læsning, kortspil eller bare dasen i en sofaen. Om sommeren vil man imidlertid have terrassedøren åbnet fra morgen til aften, så den solrige terrasse bliver en del af boligen.
Grunden er hele 1.570 kvadratmeter stor, og beliggende meget ugeneret kun med naturen som nærmeste nabo. Her er rig mulighed for at sanke svampe, holde fodbold- eller kroketturnering, lege vandkamp eller bare finde det bedste ”plet” på den overdækkede træterrasse, der vender perfekt mod aftensolen.
Vi har jo teaset lidt for naturen udenfor vinduet, men der er også Kollerup Plantage, og I kan se frem til nogle vidunderlige ruter gennem fredede klitheder og rundt i et kuperet terræn, som istiden kan takkes for - her er virkelig flot. Det vilde Vesterhav kan I cykle til på små 20 minutter, når tiden er til sand mellem tæerne, friske dyp og vidunderlige solnedgange. Andre dage kan I svinge golfbolde afsted i Jammerbugtens Golfklub, som desuden ligger lige ved siden af Fjerritslev - det er også dér, at I får klaret indkøbene.
Vi glæder os til at møde jer på en fremvisning.
Aspevej 108, 9690 Fjerritslev
Boliglån
Få et boliglån på helt ned til 24 timer.